Новини

Учасники інклюзивного проекту «Open heArt» побували у міській раді

Вперше цей проект був реалізований у червні 2017 року Євгенією Соболєвою, вихованкою прес-клубу "Юний журналіст" , випускницею "Школи успіху" братів Кличко та програми "Агенти змін". Традиційна локація проекту - обласна бібліотека для юнацтва. Ми дуже вдячні колективу бібліотеки за створені комфортні умови для дітей з особливими потребами. Щира подяка Тетяні Ференчук, Ірині Заспі та Олександрі Ніколаєвій за чудово проведені майстер-класи.

Набравшись досвіду першого дня “Школи лідерства”, 23 березня в обласній бібліотеці для юнацтва лідери учнівського самоврядування “Нова генерація міста” організували другий день школи для дітей з особливими потребами, які приїхали до нас з різних шкіл міста.

Зустрівши гостей, ми почали нашу роботу! Як не дивно, але нам не потрібна була спеціальна вправа для знайомства: діти настільки відкриті, що всі перезнайомились ще до початку. День був наповнений різними цікавими вправами, перша з яких “Зернятко”. На листочку у вигляді зерна кожен написав свої побажання і сподівання щодо заходу і “посадив” своє зернятко в ґрунт, намальований на ватмані. Далі: “Team building”, “ART-терапія” від лідерів “Нової генерації міста” і “Кавоманія”—малюнки кавою від надзвичайно талановитої і позитивної Тетяни Ференчук.

А ще до нас завітала випускниця прес-клубу “Юний журналіст” Іринка Заспа з подругою Олександрою Ніколаєвою. І тут сталася неабияка подія. Справа в тому, що Іринка — випускниця школи №24. Колись, ще навчаючись у школі, в день самоврядування, вона проводила урок у 2-му класі. Після уроку до неї підійшов один із учнів — Мирославчик і, пригостивши її печивом, сказав, що вона дуже хороша вчителька. Мирослав виріс, став мером школи, увійшов до складу “Нової генерації міста” і організаторів нашого проекту. Можете собі уявити, якою теплою і сонячною була ця зустріч і наскільки смачним було печиво, яким хлопець пригостив свою улюблену вчительку!

“Сьогодні ми проведемо невеличкий майстер-клас з акторської майстерності, ми включили сюди ігри, будемо робити різні дивні штуки, які допомагатимуть розвивати нашу комунікабельність, креативність і уяву”,— вмотивувала всіх учасників Іра Заспа. Це було дійсно дуже круто і весело, передати словами ту атмосферу просто неможливо. Ми побували у ролі тварин, ще більше дізналися новенького один про одного, зробили масаж своєму сусідові та навіть трішечки навчилися розмовляти акторською мовою.

А далі… Було ще цікавіше — екскурсія у Хмельницьку міську раду. Спочатку дізналися про історію самої будівлі і про перших міських голів Хмельницького, (виявилось: у нас підростають справжні патріоти, адже діти добре знають історію свого міста). Потім пішли ближче знайомитись із роботою депутатів: потрапили у зелену залу, де школярі з уважністю та захватом розглядали кожну деталь кабінету. Фінальною точкою для нас стала сесійна зала. Ох, і класно все ж таки там! Сидиш на місці депутата або у шкіряному кріслі мера, натискаєш усі можливі кнопки і говориш у мікрофон — що може бути краще! Та ще й на додачу стаєш одним з перших дегустаторів цукерок, якими пригощає сама керуюча справами Хмельницької міської ради Юлія Сабій! Діти були у захваті! Тепер просто уявіть, які тоді були емоції, — отже, сподівання здійснились, і наші зернятка проросли.

Отримавши сертифікати учасників проекту прямо у сесійній залі, ми завершили наш проект. Наостанок хочу сказати, що це був неймовірний і дуже насичений день, але насичений не важкою роботою чи різними невідкладними справами. Це був день дитячих посмішок, сміху, незабутніх емоцій і вражень, які ще надовго залишаться в нас теплим вогником. Робіть добро, адже добро — це єдине вбрання, яке ніколи не псується.

Дякуємо школам № 8, 15, 21, заступнику директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Світлані Губай, керуючій справами Хмельницької міської ради Юлії Сабій за розуміння та підтримку проекту, а лідерам "Нової генерації міста" за позитивні емоції, цікаві вправи і домашню атмосферу. Дякуємо всім, хто був з нами!

За інформацією прес-клубу “Юний журналіст”