Новини

У Хмельницькому просто неба провели майстер-клас з писанкарства

У рамках фестивалю писанок «Великодній дивосвіт» напередодні світлого Христового Воскресіння на майданчику перед кінотеатром імені Т.Шевченка відбувся майстер-клас з розпису писанок. Близько півсотні учнів шкіл естетичного виховання міста просто неба власноруч створювали писанки. До них приєднувалися усі охочі юні хмельничани. Своїми знаннями та умінням писати великодню писанку з дітьми поділилися викладачі художніх відділень міських шкіл естетичного виховання.

У ході мистецького заходу юні хмельничани дізналися, що писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вона має дохристиянське походження і зародилася в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту. Писанкарство – це старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення.

Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.

Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису Великодньої традиційної писанки та навчилися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти. Таємницю значення символів, якими наші предки оздоблювали писанки, дітям відкрила викладач Хмельницької дитячої школи мистецтв "Райдуга" Валентина Доброва.