Новини

Революція і війна викарбувані у прозі та поезії

Сьогодні, 21 лютого, у центральній бібліотеці пройшла презентація альманаху “Південний Буг”. У книгу увійшли прозові та поетичні твори й документальні хроніки 33 хмельницьких авторів. Перше видання літературного альманаху вирішили присвятити тематиці подій Революції гідності та російсько-української війни.

Впорядкуванням і виданням альманаху зайнялася Хмельницька обласна організація Національної спілки письменників України. З’явилася книга на світ завдяки фінансуванню з міського бюджету.

За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, приблизно пів року тому до нього завітала ініціативна група місцевих письменників, які розповіли, що у нашому місті колись видавався літературний альманах. Вони запропонували його відновити, щоб створити для талановитих хмельничан майданчик для творчої реалізації та самовдосконалення.

“Ми домовилися, що перший випуск альманаху буде присвячено Героям Небесної сотні та російсько-української війни. Особисто ніколи не міг подумати, що буду читати посмертно про людей, з якими був знайомий, — розповідає Олександр Симчишин. — Все більше виходить друком різних творів про моїх хороших друзів, які загинули за Україну: про Сергія Бондарчука, Миколу Дзявульського… Нині наше з вами завдання — втілити у життя їх мрію про велику Українську державу, а також залишати нашу пам’ять про них на сторінках різноманітних видань, щоб наші Герої стали прикладом для прийдешніх поколінь”.

Крім того, міський голова зазначив, що нещодавно на сесії міської ради було ухвалено рішення про програму підтримки українського книговидання. Тому альманах “Південний Буг” житиме й надалі. Його видаватимуть щороку.