Новини

Питання проведення місячника благоустрою у Хмельницькому обговорили з головами квартальних комітетів

У Хмельницькому біля сміттєвих майданчиків встановлюють камери відеоспостереження. Таким чином комунальники прагнуть вплинути на хмельничан, які викидають сміття поза контейнерами. За допомогою відеокамер слідкують і за жителями міста, які виносять на майданчики негабаритне сміття (старі меблі, сантехніку, будівельне сміття). Одна з них встановлена на вулиці Пересипкіна. В режимі онлайн слідкують за людьми, які порушують правила благоустрою та викидають непотріб будь-де. Їм виписують протоколи та надсилають їх поштою.

«Камеру відеоспостереження встановили на майданчику, що знаходиться поблизу КП «Хмельницьктеплокомуненерго». Хмельничани зносили негабаритне сміття, у тому числі зі швейних цехів. Ми зібрали мешканців, роз’яснили їм, що хочемо це якось систематизувати. Попередили людей, що встановлюється камера відеонагляду, визначили день, в який вивозитиметься негабаритне сміття. Тепер люди знають, що раз на тиждень, у четвер до обіду, вони можуть виносити сміття. Оштрафували людей, які вивозили бусами сміття зі швейних цехів та інших. Наразі у цьому кварталі практично проблем немає і місто у тій частині чисте», - зазначив начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок.

Він також повідомив, що стихійні сміттєзвалища - проблема не лише приватного сектору, а й багатоповерхових будинків, тому роботу у цьому напрямку буде продовжено, організовуватимуть збори мешканців та встановлюватимуть камери відеонагляду і в інших частинах міста. Також, за словами Василя Новачка, продовжуватиметься робота з облаштування нових сміттєвих майданчиків у різних мікрорайонах міста та встановлення зручних контейнерів європейського зразка, закуплених за кошти з міського бюджету. Так, нещодавно один з таких майданчиків облаштовано поблизу багатоповерхівок на вулиці Курчатова, у мікрорайоні Гречани. Він вміщує близько десятка контейнерів європейського зразка.

Про це йшлося на виробничій нараді з головами квартальних комітетів міста. Участь у зібранні також взяли секретар міської ради Михайло Кривак, заступник міського голови Анатолій Нестерук, керуюча справами виконавчого комітету Юлія Сабій, керівники управління екології та контролю за благоустроєм міста, управління житлово-комунального господарства, департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів.

Начальник управління екології та контролю за благоустроєм міста Олександр Луков повідомив головам квартальних комітетів, що відповідно до розпорядження міського голови Олександра Симчишина з 19 березня до 19 квітня у Хмельницькому оголошено місячник санітарної очистки та благоустрою. Наголосив на дотриманні культури хмельничанами, аби не дозволяли собі залишати побутове і негабаритне сміття, де заманеться, а викидали у спеціально відведені для цього місця. Олександр Васильович окремо зупинився на питанні організації співпраці управління з головами громадських квартальних комітетів, комітетів самоорганізації населення мікрорайонів з утримання належного санітарного стану в приватних секторах міста та дотримання Правил благоустрою території міста Хмельницького, а також організації безкоштовного вивозу сміття у період проведення місячника благоустрою.

Присутні також заслухали інформацію щодо змін в галузі охорони здоров’я та роботи міського громадського транспорту в у рамках реформування. Всі конструктивні пропозиції та побажання голів квартальних комітетів, висловлені в ході наради, будуть враховані в подальшій роботі. За підсумками зустрічі дано низку протокольних доручень структурним підрозділам міської ради.