Новини

П’ятикласники ЗОШ №20 побували на екскурсії у міській раді

Сьогодні відбулась пізнавальна екскурсія у міській раді для юних хмельничан. Цього разу її учасниками були учні п’ятих класів середньої загальноосвітньої школи №20, розташованої у мікрорайоні Гречани. Дітям показали зали, в яких відбуваються засідання виконавчого комітету та сесії міської ради, кабінети, в яких працюють посадові особи місцевого самоврядування, працівники структурних підрозділів міської ради. Майже півгодини школярі з великим захопленням і задоволенням спілкувалися з керуючим справами виконкому Юлією Сабій, яка у цікавій і доступній для дітей формі розповіла про місцеве самоврядування, про те як обирається міський голова, скільки депутатів працює у міській раді. П’ятикласники розповідали про свої захоплення і що змінили б у місті, коли б стали його очільником.

Юлія Сергіївна наголосила, що вони мають бути свідомими громадянами, працювати над собою та втіленням своїх мрій, аби стати успішними у дорослому житті.

Традиційно п’ятикласників ознайомили з історією Хмельницького та будівлі міської ради, розповіли про досягнення колишніх керівників міста. Активні учасники екскурсії, хто правильно відповідав на запитання працівниці музею історії міста Марини Грень, отримали сувенірну проскурівську бону – відтворення грошової одиниці часів доби УНР, котра мала обіг лише у Проскурові у ті буремні та нестабільні роки, коли міським головою був Микола Сікора, а також запрошення на 3D-віртуальну прогулянку містом «Небесний Проскурів» у музей історії міста.

Хмельницька середня школа І-ІІІ ступенів №20 була заснована в 1917 р., як залізнична неповна середня школа №60 станції Гречани Південно-Західної залізниці. Перший випуск учнів відбувся в 1939 році У грудні 1960 року стала середньою школою №20 м. Хмельницького. Нове приміщення школи введено в дію в грудні 1994 року. Крім української, англійської та німецької мов учні школи з 2-го класу вивчають польську мову та літературу. Школа бере участь в освітньому проекті промоції польської мови школи «Абетка польського класу», а минулого року виграла грант на облаштування класу і виготовлення промоційних матеріалів.

Сьогодні мікрорайон активно розбудовується, тому є потреба у нових навчальних та дошкільних закладах. Нині триває реконструкція недобудованого плавального басейну школи під дошкільний навчальний заклад на 6 груп, який уже має свою назву «Козачок». Кошти виділено з бюджету міста. Садочок матимуть можливість відвідувати 120 дітей. Об’єкт планується здати в експлуатацію у 2018-му, до початку нового навчального року. Наразі у середині приміщення ведуться оздоблювальні роботи.