Новини

Про сучасні напрямки профілактики девіантної поведінки неповнолітніх йшлося під час «круглого столу»

У Хмельницькому міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено засідання за круглим столом на тему: «Сучасні напрямки профілактики девіантної поведінки неповнолітніх». У заході взяла участь заступник міського голови Галина Мельник.

Наголошувалося, що проблема девіантної поведінки серед молоді наразі є досить актуальним питанням, адже дуже часто наслідки такої поведінки є невтішними. Саме тому Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ініціював проведення круглого столу на цю тему. Захід проведено з метою активізації спільної роботи щодо профілактики антисоціальної поведінки та попередження можливих наслідків.

Юрисконсульт Центру Надія Крещук висвітлила напрямки та форми правоосвітньої роботи Центру з неповнолітніми та молоддю міста. Зокрема, виступи з лекторіями “Юність і закон” та “На порозі дорослого життя” у середніх та вищих навчальних закладах міста, спільно з спеціалістами Центру та з залученням суб'єктів соціальної роботи. Також Центром проводиться профілактична роз'яснювальна робота з вихованцями прийомних сімей міста, дитячого будинку сімейного типу для попередження проявів протиправної поведінки дітьми. Постійно готуються публікації правового змісту для друкованих ЗМІ та оприлюднюються на сайті управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, на сторінці Центру у мережі Фейсбук. Про практичні аспекти роботи з неповнолітніми та сім’ями розповіла фахівець із соціальної роботи ІІ кваліфікаційної категорії Центру Оксана Величко та практичний психолог Центру Любов Кирилюк. Про специфіку та здійснення роботи в цьому напрямку повідомили усі учасники заходу відповідно до окреслених завдань, що передбачені в роботі вищезазначених служб, установ та організацій.

У ході обговорення акцентували увагу на необхідності проведення виховних годин у школах та вищих навчальних закладах, а також необхідності проведення просвітницької роботи для викладачів та батьків. Усі присутні взяли активну участь в обговоренні теми, що сприяє покращенню роботи в даному напрямку, а також застосуванню профілактичних заходів щодо попередження девіантної поведінки серед неповнолітніх.

У роботі «круглого столу» взяли участь представники міського відділу поліції, міськрайонного відділу з питань виконання кримінальних покарань і пробації, Хмельницького слідчого ізолятора, департаменту освіти та науки, служби у справах дітей, управління молоді та спорту міської ради.

 

За інформацією Хмельницького міського

Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді