Новини

Представники антинаркотичної міжнародної організації заручилися підтримкою влади міста Хмельницького

У рамках міжнародного проекту «Narconon», що у перекладі означає «ні наркотикам», у Хмельницькому у квітні минулого року стартував профілактично-освітній захід. Антинаркотичні лекції у навчальних закладах міста читають семеро активних волонтерів, не байдужих до майбутнього нашої країни людей. Серія антинаркотичних лекцій у навчальних закладах Хмельницького стартувала за сприяння благодійників міста, зокрема за ініціативи спортивно-оздоровчого клубу "СВ" та його власника Віктора Вікарчука. З представниками міжнародного проекту зустрівся Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

«Дякую, що ви з нами, що ми маємо нагоду поспілкуватися на тему наркоманії – дуже цікаву і дуже болючу. Цій темі приділяється насправді занадто мало уваги. Напевно більшість дорослих, і ми в тому числі, вважають, що нас воно якось обійде, і кожен думає, що мою дитину це не зачепить. Але життя показує, що буває зовсім по-іншому і зачіпляє усіх, не дивлячись на статус, посади, кількість зароблених коштів, – зазначив міський голова Олександр Симчишин. – Один з методів боротьби з наркоманією – це правильна роз’яснювальна робота. Тому, коли Віктор Євгенович виступив з ініціативою, щоб ми разом попрацювали на тему, у першу чергу, роз’яснювальної, тренінгової роботи з нашими освітянами, я однозначно прихильно поставився до цієї пропозиції. Тому що реально ця проблема наростає і якщо ми у найближчі роки їй не приділимо належної уваги, то будемо мати великі проблеми. Ми готові працювати і підставити своє плече тим, хто з власної волі почав волонтерити і витрачає свій час та емоції, своє здоров’я на таку дуже потрібну річ».

Підтримуючи соціальний проект, міський голова Олександр Симчишин запропонував активізувати напрямок просвітницької роботи серед школярів навчальних закладів міста та залучити до проекту психологів міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Зокрема, 6 березня планується провести зустріч з керівниками закладів загальної і середньої освіти міста й ознайомити їх з міжнародним проектом «Narconon».

Для читання лекцій школярам міста залучатимуть нових тренерів, які проходитимуть 4-денне навчання, серед яких будуть і заступники директорів з виховної роботи. Заняття проводитимуть з учнями 5-11 класів.

Лекцію незвичної інтерактивної форми у рамках міжнародної програми Нарконон уже прослухали старшокласники багатьох шкіл міста.

Незвична форма занять змушує молодь замислитись і поглянути на проблему наркотиків з іншого боку. Знайомить учнівську молодь з небезпеками наркоманії у формі інтерактивних занять професійний лектор міжнародної організації «Narconon» Оксана Мельник. Під час лекцій школярі залучаються до діалогу, отримують необхідні знання та навички поведінки з особами, які пропонують наркотики або є наркозалежними, слухають розповіді про ситуації, що трапляються та про наслідки, які спіткають людей, що піддаються згубному впливу наркотиків. За словами Оксани Мельник такі лекції є цікавими для дітей, адже після кожного заняття, під час якого школярі залучаються до діалогу, учні підходять із запитаннями, що їх хвилюють, а іноді й з проханням про допомогу.