Новини

На полігоні прикордонної академії проходить військове навчання загін територіальної оборони

В умовах російсько-української війни навчитися військовій справі, набути знання поводження зі зброєю є необхідністю, адже кожен свідомий громадянин повинен бути готовим до захисту своєї Батьківщини. З цією метою були створені загони територіальної оборони, яких при першій команді, залучатимуть до охорони інфраструктури та стратегічно важливих об’єктів міста, забезпечення правопорядку. Відтепер ця структура обороноздатна і може організовано стати на захист України. Практичні вміння у воєнній справі добровольці загону територіальної оборони отримують під час офіційних зборів.

Сьогодні на польовому центрі забезпечення навчального процесу Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, що у мікрорайоні Дубове, та на військовому стрільбищі, що у мікрорайоні Ракове, проходять чергові військові навчання з підрозділами територіальної оборони восьми районів Хмельницької області. Впродовж дня досвідчені інструктори – офіцери-прикордонники передаватимуть свій досвід військової справи військовозобов’язаним, які приписані до підрозділів територіальної оборони. Для навчання залучена військова техніка (БТР, бронемашина «Когуар»), яка використовується у зоні АТО. Наразі на території центру знаходяться чотири військових комісаріати Хмельницького, Красилова, Волочиська і Старої Синяви. Військовозобов’язані проходять заняття по загальновійськових дисциплінах підготовки, а саме: тактичної, зв’язку, інженерної і вогневої. На військовому полігоні разом з військовими комісарами міського об’єднаного та обласного комісаріатів побувала керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій.

Загін територіальної оборони міста Хмельницького забезпечений усім необхідним. Значну фінансову підтримку надає Хмельницька міська рада.

"Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, депутатський корпус міської ради підтримали Програму шефської допомоги військовим частинам, які розташовані у Хмельницькому, та об’єднаному міському військовому комісаріату. У 2017 році у рамках програми виділено 150 тисяч гривень на підтримку Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату. На 2018 рік, відповідно до програми, заплановано виділення до 100 тисяч гривень, - зазначила керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій. – Ці кошти передбачено на внутрішню комунікацію між підрозділами територіальної оборони, які розташовані у місті».

«Сьогодні заняття проходять також на полігонах Ізяслава, на базі села Цвітоха Славутського району, у Кам’янці-Подільському на території військової частини, - розповів начальник відділу територіальної оборони Хмельницького обласного військового комісаріату підполковник Руслан Остапчук. - Тут, на польовому центрі НАДПСУ відбуваються заходи з інженерної, тактичної підготовки і тактичної медицини. На проведення занять з тактичної медицини запрошені волонтер, парамедик, які навчають як надавати першу медичну допомогу. На заняттях з інженерної підготовки військовозобов’язаним демонструють вибухові пристрої, засоби знешкодження, розтяжки, тобто усі заходи при проведенні мінної підготовки. Також проходять заняття з тактичної підготовки, з виконання спеціальних завдань: охорони важливих державних об’єктів, служба на блокпостах, виконання інших спеціальних завдань. Паралельно на військовому стрільбищі у Раковому проходять заняття з вогневої підготовки, де військовозобов’язані виконують практичні стрільби з автомата Калашникова і пістолета Макарова, здають нормативи, проходять повний курс підготовки для захисту своєї держави».

Заняття на полігонах області проводяться щоквартально. Наступні відбудуться у квітні. До навчань залучатимуть інші військові частини і гарнізони.