Новини

Минулого року у галузі торгівлі значну увагу було приділено зовнішньому вигляду МАФів та благоустрою ринків

Станом на 1 січня 2018 року в місті функціонують 2370 об’єктів роздрібної торгівлі та ресторанного господарства (951 магазин з торгівлі продовольчими товарами, 918 магазинів з торгівлі непродовольчими товарами, 501 заклад ресторанного господарства), 420 об’єктів побуту. Функціонують 41 ринок, 10 торгових майданчиків та 17 торгових рядів. Для порівняння - станом на 1 січня 2017 року в місті функціонувало 2292 об’єкти торгівлі та заклади ресторанного господарства (1819 магазинів, 473 заклади ресторанного господарства) та 417 об’єктів побуту.

Впродовж 2017 року до управління надійшло 176 декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері торгівлі. Крім того, укладено 831 договір про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасових споруд, а саме: відкритих майданчиків для харчування та об’єктів дрібнороздрібної мережі (кіосків, павільйонів, ПТС). Згідно укладених договорів особистого строкового сервітуту до міського бюджету надійшло 6184 млн. грн (за 2016 - 4425,1 млн. грн, за 2015 рік - 3123,3 млн. грн).

У місті функціонує сучасна торговельна інфраструктура з мережевими великоформатними магазинами з торгівлі продовольчими товарами: «Фуршет», «Сільпо», «Економ», «Хлібосол», «Таврія», «АТБ». В стаціонарних об’єктах торгівлі фізичними особами-підприємцями розміщено 245 відділів. Популярною є торгівля за замовленням телефоном, працює кухня “Cook drіve”, “Мак смак”, а також Інтернет-магазини.

Функціонують 41 ринок, 10 торгових майданчиків та 17 торгових рядів, де здійснюють підприємницьку діяльність понад 20 тисяч фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих як у місті Хмельницькому, так і в інших регіонах.

У 2017 році проведено 5 робочих нарад стосовно різних питань, що стосуються функціонування ринків, а саме: вивозу твердих побутових відходів, укладання адміністраціями ринків з торгівцями договорів на утримання торгового місця на 2017 рік, санітарного стану ринків в умовах переходу на весняно-літній режим роботи, дотримання Правил торгівлі на ринках, вивчались стан та проблематика законодавчої і нормативно-правової бази країни в частині визначення умов роботи малого та середнього підприємництва та заходи, які вживаються щодо їх поліпшення, стан кількості платників податків, напрямки та форми співпраці між ГУ ДФС України у Хмельницькій області та суб’єктами малого підприємництва, які здійснюють торгівельну діяльність, стан криміногенної ситуації в місті Хмельницькому, зокрема на ринках, терміни та період проведення робіт з капітального ремонту дорожнього полотна вул. Геологів, ремонт мережі зливової системи водовідведення на території ринків на вул. Геологів та Львівському шосе.

Вперше у 2017 році проведено ремонт проїзду Геологів за бюджетні кошти. Станом на 21.11.2017 року вартість робіт склала 1129,6 млн. грн.

Виготовлено проект на капітальний ремонт покриття вул. Геологів. Адміністрації ринків повідомлено про необхідність вжити заходів щодо розроблення проектно-кошторисної документації, розглянути питання фінансування та виконання робіт з будівництва зливової каналізації на території свого підприємства, перед капітальним ремонтом покриття вул. Геологів.

Адміністрації ринків вживають заходів щодо поліпшення умов для здійснення торговельної діяльності підприємцями. ТОВ «Ринок Сардонікс» на реконструкцію електромереж і здійснення енергозберігаючих заходів, ремонт покрівлі ринку, ремонт громадської вбиральні, прибирання та очищення від снігу прилеглої до ринку території було витрачено 126,420 тис. грн, адміністрацією ТОВ «ТСЦ «Кооператор» здійснено ремонт м’ясного павільйону в критому приміщенні продовольчого ринку на вул. Соборній, 11, вкладено понад 500 тис. грн.

ПП ринок «Дарсон» проведено роботи з благоустрою території ринку (асфальтобетонне покриття, сходові марші, металеві перила, щебінь), проведено реконструкцію торгових місць, з облаштування зливової каналізації (земляні роботи, бетонування на суму 52,47 тис. грн).

Міським комунальним підприємством «Ринок «Ранковий» 2 млн. грн витрачено на реконструкцію мережі електропостачання сектору «Бартер» та ринку у прв. Гвардійському, 21 (виготовлення стаціонарних кіосків, введено в експлуатацію 32 шт.), придбання підмітально-прибиральної машини, розпочато облаштування туалету.

З метою доведення до суб'єктів підприємництва вимог рішення міської ради «Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Хмельницького» проведено 11 нарад з питання переобладнання тимчасових споруд в єдиному архітектурному ансамблі за погодженим архітипом (на вул. Курчатова, в районі транспортної зупинки «Олімпійська»; вул. Проскурівській, 44, Львівському шосе, на прс. Миру, в районі тролейбусної зупинки «Сілістра», «Медтехніка», «Будинок друку», «Хмельницьклегпром», на вул. Козацькій, Інститутській, Тернопільській).

Провадженню підприємницької діяльності на умовах дотримання добросовісної конкуренції перешкоджає несанкціонована торгівля, яка набула поширення в місті з ряду об’єктивних причин. Відповідно до повноважень, наданих рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради, працівники управління впродовж 2017 року склали 40 протоколів про адміністративні правопорушення, відповідно до ст. 152, 155, 156 КУпАП.

Управління постійно тримає на контролі дотримання магазинами та закладами ресторанного господарства вимог рішення сесії міської ради «Про посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення м. Хмельницького». При проведенні спільних рейдів з працівниками Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області з перевірки дотримання Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, встановлено 15 фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів. На порушників складено адміністративні адмінпротоколи.

Задокументовано 397 порушень ст.178 КУпАп «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява в громадських місцях у п’яному вигляді», в т.ч. 9 на осіб, які двічі протягом року піддавались адміністративному стягненню за розпивання алкогольних напоїв у заборонених законом місцях. Протоколи на порушників даної статті в 1-ій та 2-ій частинах розглядались в Хмельницькому відділі поліції головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, а в 3-ій частині – передані для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду.

В листопаді та грудні 2017 року проведено обстеження продовольчих магазинів щодо виконання рішення міської ради, яким заборонено продаж алкогольних напоїв в об’єктах торгівлі, розміщених на відстані менше, ніж 50 метрів від територій загальноосвітніх навчальних закладів та спортивних шкіл. На порушників складено 10 протоколів про адміністративне правопорушення ст.156 КУпАп «Про порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами» і направлено на адмінкомісію, де з них стягнуті штрафи в розмірі 510 грн. по кожному протоколу.

Проведено 8 рейдів-обстежень торгової мережі, де проводиться реалізація алкогольних напоїв. На порушників правил торгівлі алкогольними напоями за ст.155 КУпАп «Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю» складено 23 адміністративні протоколи на направлено на розгляд адмінкомісії.

Проводяться спільні рейди з припинення несанкціонованої торгівлі на вул. Проскурівського підпілля та вул. Кам’янецькій (поблизу магазину «Крамниця»), по вул. Шевченка (біля залізничного вокзалу). Під час патрулювань проводиться роз’яснення торгуючим щодо торгівлі у невстановлених місцях, складаються протоколи за ст. 160 КУпАп - торгівля з рук у невстановлених місцях і матеріали адміністративної справи направляються до суду (за минулий 2017 рік спільно з працівниками поліції складено 263 протоколи).

Посиленню туристичної привабливості міста сприяє проведення культурно-мистецьких заходів. За звітний період проведено народне свято зустрічі весни у парку культури та відпочинку імені М. Чекмана «Віншуймо світлу днину у неньці Україні!», відбулись фестивалі вуличної їжі – другий фестиваль рестораторів Поділля під час святкування Дня Європи в Україні, «Проскурівські смаколики». 27-28 липня пройшли дні Японії у м. Хмельницькому, 19-20 серпня організовано та проведено «Медовий фестиваль», 23-24 вересня - торговельне обслуговування під час святкування Дня міста, а також пригощання мешканців міста рибною юшкою.

Вперше в обласному центрі організовано Новорічно-різдвяний ярмарок в новому форматі – святкового містечка. До участі були залучені фізичні особи - підприємці, що в минулі роки здійснювали торгівлю новорічними прикрасами біля торгового центру «Дитячий світ», а також ресторатори.