Новини

Хмельничани відзначають 72-гу річницю завершення Другої світової війни

2 вересня 1945 року на борту лінкора «Міссурі» в Тихому океані було підписано Акт про беззастережну капітуляцію активного союзника нацистської Німеччини - Японії, що ознаменувало завершення Другої Світової війни.

Сьогодні, у переддень 72-ї річниці завершення Другої світової війни, на Військовому кладовищі відбулася церемонія покладання квітів. Покласти квіти до пам’ятників та обелісків на честь визволителів рідної землі прийшли ветерани Другої світової війни, керівники міста й області, депутати міської та обласної рад, громадськість міста.

У хвилині мовчання учасники церемонії схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто поліг у жорстоких боях, визволяючи рідну Хмельницьку землю та весь світ від нацизму.

Майже 7 мільйонів українців боролися на боці Об’єднаних Націй у складі армій Великої Британії та Канади, Польщі, СРСР, США і Франції, а також визвольного руху в самій Україні в Українській повстанській армії, але за одну мету – за честь і свободу Вітчизни, за щастя свого народу.

У цьому найкривавішому глобальному конфлікті ХХ століття в ході бойових дій та у військовому полоні, через окупаційний терор та голод у тилу Україна втратила понад 8 млн. своїх синів та дочок.

Без тієї самовідданої, героїчної боротьби, мужності та патріотизму переможців нацизму не було б сьогоднішньої Європи, не було б незалежної України!