Новини

Хмельничани спілкувалися із заступником міського голови

У липні минулого року на сесії міської ради затверджено «Програму співфінансування робіт з капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків м.Хмельницького на 2017-2022 роки».

Саме цією програмою порадив скористатись заступник міського голови Володимир Гончарук мешканцям багатоповерхових будинків №№127, 127/1 та 127/1А, розташованих на вулиці Проскурівського підпілля, які завітали до нього на виїзний прийом з проханням виконати ряд капітальних ремонтів у їхніх багатоповерхівках та на прибудинковій території. Прийом проходив у приміщенні управляючої муніципальної компанії «Центральна».

Заступник міського голови роз’яснив заявникам, що колишній ЖЕК №1, а тепер управляюча муніципальна компанія «Центральна», що обслуговує їхні будинки, як і інші УМК, виконує лише затверджений перелік робіт та поточні ремонти будинків. Аби виконати капітальні ремонти під’їздів, підвалів, покрівель, ліфтів, внутрішньобудинкових систем, замінити вікна, утеплити зовнішні стіни будинку, діє програма співфінансування: частина коштів фінансується з міського бюджету, решту сплачують мешканці багатоквартирних будинків. Частка мешканців у співфінансуванні залежить від віку будинку: від 10 до 25 років співвідношення становитиме 40% (з міського бюджету) на 60 % (сплачують мешканці); від 25 до 50 – 60% на 40%; старші 50 років – 80% на 20%. Чим старший будинок, тим менше доведеться сплачувати мешканцям багатоповерхівки. Для участі у програмі необхідно звернутися до управління житлово-комунального господарства. Дія програми поширюється на співвласників багатоквартирних житлових будинків (власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (гуртожитку)), що перебувають в управлінні (на балансі, обслуговуванні) управляючих компаній (житлово-експлуатаційних організацій) всіх форм власності та ОСББ.

Загалом до заступника міського голови звернулося 14 жителів міста, які порушили близько двох десятків питань, 2 з яких були колективними. Переважна частина звернень стосувалася комунального господарства. Люди просили заасфальтувати дороги, відремонтувати тротуари та прибудинкові території, облаштувати дитячі, спортивні та сміттєві майданчики, омолодити дерева, закрити сміттєпроводи, навести лад у підвалах будинків, скаржилися на дії деяких інтернет-провайдерів...

Та не лише з проблемними питаннями зверталися до заступника міського голови, люди дякували за уважне ставлення та вирішення проблемних питань працівникам та начальнику управляючої муніципальної компанії «Центральна» Олександру Телішевському.