Новини

Дотримання вимог природоохоронного законодавства та Правил благоустрою – на постійному контролі влади міста

Впродовж 2017 року управлінням екології та контролю за благоустроєм міста систематично проводились обстеження території та перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання ними вимог природоохоронного законодавства та Правил благоустрою території міста Хмельницького.

У цей період проведено 225 рейдів щодо заборони торгівлі в невизначених місцях, очистки об’єктів благоустрою міста від оголошень, заборони спалювання сухої рослинності, виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ, перевірки належного утримання тимчасових споруд, транспортних зупинок, контейнерних майданчиків, каналізаційно-насосних станцій, водо насосних станцій, газорозподільних пунктів, теплових пунктів, прилеглих до них територій та 28 обстежень водойм міста тощо.

Видано 667 дозволів на виконання земляних робіт, з них 531 аварійний, 136 планових. Здійснювався контроль за порядком дотримання термінів проведення робіт пов’язаних з порушенням елементів об’єктів благоустрою міста, за своєчасним та якісним відновленням порушених об’єктів благоустрою. Протягом року надавались консультації, щодо порядку подачі документів необхідних для початку робіт, пов`язаних з порушенням елементів об`єктів благоустрою міста Хмельницького.

За результатами обстеження території міста щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства та Правил благоустрою території міста Хмельницького складено 366 протоколів, які передано на розгляд адміністративної комісії. За результатами їх розгляду накладено штрафів на загальну суму 235,960 тис. грн.

На виконання Закону України «Про відходи» в частині виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, працює постійно діюча комісія з питань поводження з безхазяйними відходами. Протягом поточного року виявлено 7 та ліквідовано 5 стихійних сміттєзвалищ.

Управлінням спільно з КП «Парки і сквери міста Хмельницького» організовано та проведено конкурс на кращий проект з озеленення та ландшафтного дизайну алеї на території парку культури і відпочинку ім. М. Чекмана.

Взято участь у засіданнях робочої групи з розробки «Стратегії розвитку міста Хмельницького до 2025 р», та у роботі групи з реалізації проекту переробки відходів (концепція програми «Розумне Довкілля Хмельницький»).

У рамках проведення місячника санітарної очистки та благоустрою міста та щорічної акції «За чисте довкілля» управлінням організовано проведення заходів з прибирання території міста, висадження молодих дерев і кущів.

Спільно з управлінням освіти, управлінням молоді та спорту міської ради, НВК №4 організовано та проведено науково-практичну конференцію, присвячену Міжнародному дню Землі та фестиваль екологічної творчості «Свіжий вітер – 2017».

До Дня Південного Бугу спільно з Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів, Департаментом екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА проведено засідання за круглим столом та прибирання прибережної смуги річки в межах міста.

Взято участь у виданні інформаційної продукції для проведення молодіжного фестивалю «Green Fest». В рамках проекту «80 днів навколо світу професій», організованого Департаментом освіти та науки, управлінням проводились тематичні бесіди для учнів 4-х класів, під час яких розповсюджено міський екологічний бюлетень «Еко-казка».

Працівники управління взяли активну участь в організації фестивалю ЧИСТО FEST, що проводиться громадськими активістами як продовження всеукраїнської акції з прибирання Let’s do it, Ukraine; заходів у рамках Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру», під час якої висаджено 150 саджанців липи на Львівському шосе, 70 декоративних кущів та дерев поблизу міського перинатального центру. Саджанці місто отримало у ході акції "1000 дерев Хмельницькому", організованої підприємством "Офіс-центр".

З метою зменшення негативного впливу небезпечних відходів на довкілля організовано роботу мобільних пунктів із збору, перевезення, зберігання та передачі для подальшої утилізації небезпечних відходів від населення. Загалом впродовж року зібрано та передано на утилізацію 1200 кг відпрацьованих батарейок, 3556 штук люмінесцентних ламп, 77 термометрів.

Серед населення міста проводилась роз’яснювальна робота з розповсюдженням інформаційних листівок щодо заборони спалювання відходів та сухої рослинності, недопущення порушень Правил благоустрою території міста Хмельницького (розповсюджено понад 3000 інформаційних листівок).

Впродовж звітного періоду управлінням забезпечено координацію діяльності та систематичний контроль за виконанням заходів, передбачених Програмою охорони довкілля міста Хмельницького на 2016-2020 роки.

Щоквартально здійснюється аналіз реалізації завдань та заходів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів, проводяться роботи з підготовки та оформлення документів для фінансування природоохоронних заходів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища (ОНПС).

Від початку 2017 року з міського фонду ОНПС профінансовано заходи на загальну суму 1028,8 тис. грн., а саме: проведення експертизи проекту з реконструкції скидного колектора та розчистки русла річки Плоскої (14,9 тис. грн.); реалізація заходів з озеленення міста, придбання і посадка саджанців квіток, дерев та кущів (167,00 тис.грн.); виготовлення проектної документації на виконання робіт з капітального ремонту-очищення русла річки Південний Буг від намулу, відкладів, завалів в межах міста, на ділянці від вул. Трудової до вул. С.Бандери, (106,2 тис.грн.); біологічна меліорація (зариблення) річки Південний Буг в межах Хмельницького водосховища (127,50 тис.грн.); проведення науково-технічних конференцій і семінарів, організація виставок, фестивалів та інших заходів щодо пропаганди охорони навколишнього природного середовища, видання поліграфічної продукції з екологічної тематики, створення бібліотек, відеотек фонотек тощо (65,0 тис.грн.); роботи пов’язані зі збором, перевезенням, зберіганням та передачею для подальшої утилізації небезпечних відходів, які утворюються в побуті: відпрацьовані енергозберігаючі лампи, термометри, батарейки (42,4 тис.грн.); придбання систем, приладів для здійснення контролю за якістю поверхневих та підземних вод на території міста (42,63 тис. грн.); наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення (виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під парки, сквери, зелені зони)(60,123 тис.грн.); будівництво локальних очисних споруд зливових стоків та покращення стану існуючої дощової каналізації міста з розробкою проектно-кошторисної документації (283,0 тис. грн.); будівництво вольєру (розширення приміщень) для утримання тварин зоокуточку в парку ім. М. Чекмана (80,00 тис.грн.); розробка схеми екологічної мережі міста Хмельницького (40,00 тис.грн.).