Новини

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допомагає людям, які опинилися в складних життєвих обставинах

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальним закладом, що проводить на території міста соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Основними напрямками роботи Центру є: надання соціальних, психологічних, юридичних, інформаційних послуг. Практичні психологи та юрисконсульти Центру за 2017 рік надали близько трьох тисяч індивідуальних консультацій з питань міжособистісного та внутрішньо-особистісного конфлікту; соціалізації молоді, яка звільнилась з місць позбавлення волі; профорієнтації; вчинення насильства в сім’ї та проблем юридичного характеру.

З метою формування здорового способу життя та профілактики правопорушень в молодіжному середовищі працівники Центру проводить лекційно-просвітницьку роботу в навчальних закладах міста. Зокрема низку лекцій та тренінгів було організовано у Центрі зайнятості, слідчому ізоляторі, міськрайонному відділі з питань пробації для неповнолітніх та молоді, які перебувають у конфлікті з законом. У літній період проводилися заняття для дітей у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка» та пришкільних таборах. Всього проведено 618 заходів, якими охоплено понад тридцять тисяч осіб.

Протягом 2017 року Центром соціальних служб проведено низку масових заходів та акцій, зокрема: акцію “Любов від заходу до сходу” (виготовлення валентинок та печива для військовослужбовців); вуличну акцію «Рецепт щастя», конкурс плакатів до Дня довкілля; загальноміську руханку під гаслом: “Здорове покоління - здорова нація”, акцію та флеш-моб до Всесвітнього Дня пам’яті людей померлих від ВІЛ/СНІД «Я обираю життя, а ти?» тощо.

Фахівці із соціальної роботи Центру соціальних служб проводять роботу з сім’ями, які потрапили у складні життєві обставини. Соціальною роботою в 2017 році охоплено 1403 сім’ї, які потрапили у складні життєві обставини, під соціальним супроводом перебувало 116 сімей. Здійснюється соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. В місті Хмельницькому функціонує 2 прийомних сім’ї та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 15 дітей.

Центр здійснює контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей. Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівники Центру складають акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо. За 2017 рік здійснено 849 таких обстежень. Встановлено, що в обстежених 813 сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням. У 36 сім’ях виплати було припинено.

З метою покращення організації роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, враховуючи досвід роботи центрів в інших областях, з червня 2017 року Центр соціальних служб пропонує безкоштовну психологічну діагностику готовності дітей до школи.

В літній період запровадили ще одну із новаційних форм роботи - «Година з психологом». Кожна зустріч є тематичною. Мета – популяризувати роль психологічної грамотності серед населення та інформувати про послуги, які надаються Центром.

Введено казкотерапію, що передбачає виховання у дітей почуття самоповаги і взаємоповаги, розвиток самосвідомості, навичок спостереження і самоспостереження тощо.

У місті діє «Телефон довіри 15-50» – служба спеціалізованої телефонної психологічної допомоги. Функціонує мобільна лінія служби «Телефон Довіри» за номером: (067) 133-15-50. Найчастіше хмельничани звертаються з проблем стосунків, внутрішньо особистісних конфліктів, проблем самотності та рівня самооцінки, проблем здоров’я тощо. В залежності від сезону – загострення соматичних та психічних захворювань, депресії (весна-осінь). Рідше зустрічаються проблеми суїциду. Впродовж 2017 року надійшло 7016 дзвінків від жителів міста.